Galerijas » Likteņdārzs
Mūsu studenti un audzēkņi arhitektu studentu un pasniedzēju grupa 14. septembrī Kokneses "Likteņdārzā".

    Vēloties atbalstīt ar savu darbu, Likteņdārza izveidi, Rīgas Celtniecības koledžas kolektīvs, nolēma palīdzēt projektēšanas darbos, līdz ar to, arhitektu studentu un pasniedzēju grupa 14. septembrī aizbrauca uz Koknesi un iepazinās ar Likteņdārza plānoto projektu. Lai gan likteņdārza konkursa projekta autoru vidū ir gan Latvijas , gan Japānas arhitektūras pārstāvji, uz vietas no svešās kultūras nav ne miņas. Dārzs iekārtots tā, ka ikviena veidotā vieta izstaro rūpju, miera un labestības sajūtu. Tieši uz vietas piedzīvotās sajūtas radīja sava veida izpratni tālākai projekta attīstībai. Beidzot konkursa projekta mets ar saviem materiāliem prātā ieguva apjomu, svarīgumu un radīja jautājumus-
Kā tas tiks celts?
Kā pielietot dolomītu, kas Likteņdārzā pieejams lielos daudzumos un ir tradicionāls apvidum?
Kā nodrošināt projekta saskaņu ar blakus topošo amfiteātri, ar vareno Daugavu, kas apskalo Likteņdārzu un ainavu arhitekta Shunmyo Masuno vīziju?
Kurš risinājums nodrošinās ekonomiskāko, ilgtspējīgāko un vienlaicīgi dizainiski piemērotāko rezultātu?
Likteņdārza apmeklējums kārtējo reizi pierādīja to, cik liela nozīme projekta izstrādē ir katras vietas noskaņai, vēsturei un specifikai, kas katru projektu dara unikālu.